PROJE HAKKINDA


600 Bin m2 arazi, 8000 istihdam, 520 farklı iş yeri ile dev bir proje...

Ankara'nın Keçiören Ovacık mevkiinde, Yozgat Bulvarı – Etlik kavşağında, kuzey çevre yoluna cepheli bölgede inşaasına başlanmış dev bir projedir Alüminyum Sanayi Sitesi. Kent merkezine sadece 13 km uzaklıkta olan proje şehir merkezine en yakın ve en büyük iş yeri olma özelliği taşımaktadır. Aynı zamanda Ostim ve İvedik Organize Sanayi Bölgelerine ve Hurdacılar Sitesine komsu olması Alüminyum Sanayi Sitesi'nin en büyük avantajlarından yalnızca birisidir.

600 bin m2 araziye sahip Alüminyum Sanayi Sitesi, bünyesindeki fabrikları, üretim tesisleri, sağlık tesisleri, sosyal tesis, ticaret merkezi, eğitim alanları ve ibadethaneleri ile her türlü detayın düşünüldüğü Türkiyenin en çağdaş sanayi sitesidir.

İş yerlerinde boydan boya vinç kurma imkanı sağlayan Alüminyum Sanayi Sitesi üst katlarda 1500 kg/m2 yük taşıyabilme kapasitesi ile son derece sağlam ve kullanışlı yapılardan oluşmaktadır.

Büyüklükleri 350 m2 ile 3815 m2 arasında değişen 490 farklı isyerinden oluşan Alüminyum Sanayi Sitesi, üzerinde bulunduğu arazinin doğal eğimi en iyi şekilde değerlendirilerek tasarlanmış bir sanayi sitesidir. İş güvenliği standartlarına uygun bir şekilde inşa edilen Alüminyum Sanayi Sitesi, engellilerin hayatını kolaylaştıracak uygulamaları, çalışanlara sunduğu sosyal imkanları ile insana verdiği değeri her şeyin üzerinde tutmuştur.

Yerleşkede;

  • Toplantı, kongre, seminer, konferans gibi etkinliklerin düzenlendiği çok amaçlı salon ve idari ofislerin yer aldığı sosyal tesis,
  • Herkesin ihtiyaçlarını karşılayabilecegi, süpermarketlerin, bankaların, restoranların, kafelerin ve ofislerin yer aldığı ticaret merkezi,
  • Çalışanların sosyalleşmesine katkıda bulunan, boş zamanlarını değerlendirmeleri için imkanlar sunan spor tesisleri,
  • Herkesin ibadet görevini yerine getirebileceği camiler yer almaktadır.
60 bin metrekarelik ormanlık alanı bulunan Alüminyum Sanayi Sitesi enerji ve çevre anlayışı ile Türkiye'deki sanayi sitesi kavramını yeniden çizen lider bir sanayi projesi olma özelliği de taşımaktadır.

8 bin kişiye is olanağı ve istihdam sağlayacak Alüminyum Sanayi Sitesi bölge ve ülke ekonomisi için önemli bir katma değerdir. 1 milyar doları aşan değeri ile bu eseri Ankara Alüminyum Sanayicileri olarak hep birlikte inşaa ediyoruz.

HABERLER & DUYURULAR

Kapat